טיולים מאורגנים
itai@exteriorate.com
טיולים מאורגנים
FacebookYoutubePinterest
72
 
טיולים מאורגנים
דף הבית >> מידע >> 10 טיולי האקסטרים היפים בישראל

10 טיולי האקסטרים היפים בישראל

"20 שנה מהיום תהיו יותר מאוכזבים מהדברים שלא עשיתם מאשר מהדברים שעשיתם," כתב מארק טוויין. "אז הרימו את העוגן והפליגו הרחק מהנמל הבטוח. תפסו את הרוח הנכונה במפרשים. חקרו. חלמו. גלו!"
במילים אחרות, צריך לנצל את הזמן הקצר שאתם חיים כאן ויש עולם ומלואו לחקור
שם בחוץ. התחברו אל הצד ההרפתקני שבכם וצעדו בשבילים חדשים עם eXteriorate - טיולי אתגר בישראל. הכנו עבורכם רשימה של 10 מסלולי האתגר היפים בישראל הכוללים  הכל החל מגלישת סנפלינג בתוך מפלי-מים זורמים, דרך אתרים ארכיאולוגיים עתיקים ועד מערות מלח בעומק 100 מ' מתחת לאדמה:
אחת מהרפתקאות הסנפלינג היפות בישראל היא הנקיק השחור אשר בנחל זויתן. הנקיק השחור נקרא כך משום מימיו השחורים שקרני השמש אינן מגיעות אליהם במהלך היום, עובדה שהופכת את הנקיק למקום מצוין להעביר בו את ימות הקיץ החמים.

הטיול מתחיל בשמורת נחל יהודיה בצפון הארץ. נרד רגלית אל תוך נחל זויתן עם סלעיו הגעשיים ונעשה סנפלינג בשלושה מפלים מדהימים! בעזרת מדריכי הגלישה המקצועיים שלנו תעברו את המסלול הפחות מוכר בשמורת יהודיה ביום שכולו הרפתקאה! בדרך תוכלו לראות את חיי הפרא של איזור הצפון: קרפדות, שושנת ביצות וציפורים יפיפיות.

התכוננו להירטב! רוב הטיול הוא בתוך מים. אפילו בין מפל אחד לשני תצטרכו לשחות בבריכות טבעיות מדהימות עם מים צלולים. צריך לדעת לשחות. אין צורך בנסיון קודם בסנפלינג. המדריכים המקצועיים שלנו ילמדו אתכם כיצד לעשות סנפלינג תוך כדי תנועה וידאגו לכך שיהיה לכם את הטיול הכי מדהים שתעשו בחיים!

1. הנקיק השחור

מערת קשת נחשבת לאחד המקומות היפים ביותר בצפון. תקרת המערה קרסה לפני שנים רבות וכל שנותר ממנה היא 'קשת' הכניסה. עם הזמן הפכה קשת הכניסה לאטרקציה עבור גולשי סנפלינג ומטפסים מהארץ ומהעולם.

הנוף המרהיב הנשקף ממרומי הקשת צופה מהנקודה הגבוהה ביותר בגליל המערבי אל עבר הים התיכון ועכו, חיפה, נהריה, הגליל כולו ואף אל לבנון.

חוויית הסנפלינג במערת קשת מותירה אותך תלוי בין שמים לארץ בעוד שהנוף הקסום מסביב עוטף אותך מכל עבר והופך את הרגע הזה לבלתי-נשכח.

לאחר גלישת הסנפלינג עולה שביל צר הנמשך כ-25 דק' הליכה בחזרה למעלה ועובר מעל תהומות המשקיפים אל הנוף המדהים שמסביב. כאבטחה תהיו מחוברים אל כבל באמצעות טבעת סנפלינג מיוחדת אשר תאפשר לכם ליהנות מהחוויה ללא כל סכנה ולהפנות את תשומת לבכם אל הטבע הציורי והמרהיב של הגליל המערבי.

2. מערת קשת

מערת עלמה משלבת אתגר ומערנות. היא ממוקמת בגליל והיא נחשבת כיום למערה הארוכה ביותר בצפון. האגדות מספרות כי מערת עלמה היא אותה מערה הנזכרת בתנ"ך דרכה עברו גולי בבל בדרכם חזרה אל ארץ ישראל. כתבים עתיקים מספרים על מאות קברים בהם נקברו חכמים קדומים, אך איש מעולם לא מצא אותם עד היום.

נתחיל את הטיול בפעילות אתגרית בפתח המערה הנראה כמו בור ענק באמצע החורש הטבעי, בתוכו נמצאת הכניסה אל המערה, ולאחר מכן נזדחל דרך חור הכניסה אל תוך המערה. בעזרת פנסי-ראש נצפה בתוך מערת עלמה בתצורות סלע יפיפיות כגון נטיפים וזקיפים וצורות סלע אשר נוצרו בידי זרימת המים והזמן.

הטיול בתוך מערת עלמה כולל טיפוס בסולמות, זחילות ודילוגים על בולדרים (סלעים) גדולים.

3. מערת עלמה


גלישת סנפלינג בעזרת חבלים לעומק של 70 מטרים אל אחת ממערות הנטיפים היפות בישראל: מערת הוטה 6. זוהי מערה אנכית (ורטיקלית) המצריכה גלישת סנפלינג דרך פיר רחב אל תוך אולם נטיפים וזקיפים יפיפיים.

למערה שלושה אולמות עיקריים. לאחר ביקור באולם הראשון, הגדול ביותר, נמשיך לגלוש אל שני האולמות הבאים. באולם האחרון נצפה בפסלי-בוץ מקוריים אשר נוצרו בידי מבקרים שהגיעו אל האולם הזה בשנים האחרונות והשאירו את חותמם, דבר אשר הקנה לאולם את השם "אולם הפסלים".

הטיול אינו "עוד טיול רגיל". הוא מלא באדרנלין, תמונות יפיפיות, חבלים, פנסי-ראש והעולם התת-קרקעי היפיפה. לאחר גלישה אל מערת אנכית ישנו החלק של הטיפוס. אנו נלמד אתכם כיצד להשתמש בציוד מיוחד אשר יאפשר לך לטפס מעלה בבטחה ואל מחוץ למערה.

4. מערת הוטה 6

מסע מרתק אל בטן האדמה באחת ממערות הנטיפים האנכיות (שצריך לרדת אליהן בעזרת חבלים או סולמות) המעניינות בארץ.

הבור הסיני הוא בור קארסטי צפונית-מזרחית לישוב עופרה אשר נוצר מהמסה של סלעי גיר ודולומיט בעקבות חדירת מי-גשמים אל תוך הקרקע. הבור הסיני כונה כך בפי המגלים הראשונים שלו שראו שהוא כל כך עמוק עד שהשתעשעו עם הרעיון שהוא מגיע עד לסין!

הירידה אל תוך הבור נעשית בעזרת יתדות ברזל וסולמות חבלים לעומק של כ-60 מ' עד לתחתית המערה ובחזרה למעלה, תוך כדי הסבר מעלף על היווצרותן של מערות קארסטיות אנכיות. זוהי אחת המערות הבודדות בעולם בה ניתן לרדת בסולמות לעומק 60 מטר במערכת קארסטית אנכית.

5. הבור הסיני

בין הרים סמוך לישוב תקוע מסתתרת המערה השניה באורכה בישראל: מערת חריטון!

המערה היא מערה קארסטית מבין הארוכות בארץ. המערה היחידה הארוכה ממנה היא מערת מלח"ם אשר בהר סדום. מערת חריטון נמצאת סמוך לישוב תקוע בגדה המערבית של נחל תקוע ונקראת על שם הנזיר הנוצרי, חריטון, אשר חי באיזור במאה ה-4 לספירה.

שטח המערה 3,450 מ"ר והיא כוללת 4 מפלסים ראשיים ו-55 חדרים המחוברים ביניהם במחילות רבות ומסועפות. אורכן של כל המחילות יחד הוא כ-4.5 ק"מ.

המערה דורשת זחילות לרוב, ומזמנת הרפתקה אתגרית במבוך התת-קרקעי הגדול הזה. במהלך הטיול במערה נידרש לעבור בין מפלסים. ניעזר לשם כך בסולמות וכן בגלישה על חבל של כ-5 מטרים. אין צורך בניסיון קודם!

6. מערת חריטון

בואו לטיול סנפלינג באחד הנחלים היפים בארץ סמוך לים-המלח אשר בו מפלים יבשים מדהימים ומערות מסתוריות!
נחל קומראן מהווה נקודה חשובה ביותר בהיסטוריה של ארץ ישראל. הוא טומן בחובו תגליות ארכיאולוגיות רבות והרבה מיסתורין, כשהתגלית החשובה מכולן היא גילוי 'המגילות הגנוזות' אשר נמצאו במקרה על-ידי נער בדואי שחיפש אחר הכבשה שלו. חבויים בתוך מערה קטנה הנער מצא אלפי מגילות כתובות בכתב עברי עתיק.

בעבר היה קשה להגיע אל הנחל אך כיום ההגעה היא קלה ונוחה. בפתח השמורה קיים חניון אספלט מסודר לרכבים ובכניסה לשמורה יש קיוסק ושירותים. שביל יפיפה מוביל אל תצפית מרהיבה מראש הנחל אל עבר מימיו של ים-המלח והרי ירדן המשתקפים בו כמו במראה.

מהתצפית נרד אל תוך הנחל ונתחיל בסנפלינג בשלושה מפלים יבשים, בזה אחר זה. בדרך תוכלו לצפות במערות קומראן ובאתר הארכיאולוגי של קומראן.

7. נחל קומראן

נחל תמרים הוא נחל יפיפה ופחות 'מוכר' במצוק ההעתקים אשר בצפון ים המלח. מסלול נחל כולל 5 מפלים בגבהים 75 מ', 25 מ', 55 מ', 60 מ' ו-55 מ'. את המפלים נרד באמצעות סנפלינג בליווי מדריכים מקצועיים ומנוסים.

מסלול נחל תמרים הינו מעגלי ומתחיל בכביש 90 סמוך למטע תמרים השייך לקיבוץ מצפה שלם, ומכאן שמו. זהו אחד הנחלים היפים ביותר בצפון מדבר יהודה. מראש כל מפל בנחל תמרים נשקף נוף מרהיב אל ים המלח והרי מואב בירדן.

לאחר שניפגש במטע התמרים נתחיל במסלול המעגלי העולה במעלה תמרים אל עבר מצוק העתקים. זהו טיפוס מאתגר שנמשך כשעה וחצי ועל כן מיועד למטיבי לכת. בקצה העליה נהנה מתצפית מדהימה המשקיפה אל נוף מרהיב של צפון ים המלח והרי מואב ממבט הציפור. לאחר העליה נרד לנחל ונתחיל לגלוש במפל הראשון ומשם נמשיך בסנפלינג מפל אחד מפל עד שנגיע אל שפך הנחל לעבר ים-המלח. הליכה קצרה מתחתית המפל האחרון תוביל אותנו אל סיום המסלול ובחזרה לחניון בו השארנו את הרכבים.

8. נחל תמרים

מסלול אתגרי ומרתק באחד הנחלים היפים בארץ: נחל רחף!

נחל רחף נשפך ממצוק ההעתקים אל ים-המלח בסדרה של מפלים יפיפיים אותם נותן לגלוש בסנפלינג. הנחל מאוד ארוך ומחולק לשלושה חלקים, כשחלקו היפה ביותר הוא דווקא החלק התחתון בו הנחל מתחתר אל נקיק עצום אשר מגיע לגובה של עד כ-200 מטרים ובו סדרת מפלים וגבים עם מים עמוקים. חלק זה של הנחל אינו אפשרי להגעת מטיילים ללא סנפלינג ועובדה זו הופכת את המסלול לייחודי, נדיר וקסום!

בטיולנו נעשה סנפלינג במפלים בגובה של עשרות מטרים מול הנוף המדברי המשקיף אל עבר ים-המלח!

9. נחל רחף

גלשו אל תוך אחת מתופעות הטבע המדהימות בעולם: מערת מלח מלאה בנטיפים וזקיפים עשויים מלח סמוך לים-המלח!

בלב המדבר, לחופי ים-המלח, הר סדום העשוי ברובו מלח, נישא אל השמים וטומן בחובו כ-150 מערות מלח. מדריכי גלישת המצוקים המקצועיים שלנו יקחו אתכם אל אחת ממערות אלה, מדהימה ביופיה העשויה כולה מלח.

גם אם אין לכם ניסיון בסנפלינג אנו נלמד אתכם כיצד לגלוש באמצעות חבלים 90 מ' אל מעמקי האדמה בה תחקרו את העולם התת-קרקעי של נטיפים וזקיפים העשויים מלח.

הטיול כולל ציוד סנפלינג ומערנות מקצועיים העומדים בתקן האירופי לכל משתתף, מדריכים בעלי תעודת גלישת מצוקים וביטוח.

10. מערת הקולונל