טיולים מאורגנים
itai@exteriorate.com
טיולים מאורגנים
FacebookYoutubePinterest
72
 
טיולים מאורגנים
דף הבית >> טיולים >> סדנת בישול שטח

סדנת בישול שטח בסגנון ימי-קדם

בואו ללמוד את מיומנויות הבישול הנשכחות של ימי-קדם בסדנה חווייתית בלתי-נשכחת!

האדם הקדמון גילה את האש לפני כ-2 מיליון שנה. היתה זו תגלית מדהימה אשר תרמה משמעותית לאבולוציה של האדם, כיוון שבעזרת האש האדם יכל להוסיף עתה יותר חלבונים ופחמימות מבושלים לתזונתו, להרחיב את פעילויותיו אל שעות הלילה המאוחרות ולהגן על עצמו ביתר יעילות מפני טורפים.

חוקרים מסוימים טוענים כי היכולת של בישול מזונות צמחיים שהביאה עימה תגלית האש גרם לכך שמוח האדם יתרחב יותר ובמהירות רבה יותר כיוון שהבישול איפשר לפחמימות מורכבות במזונות עמילניים להתעכל טוב יותר. כמו כן, הדבר איפשר לאדם לספוג עוד קלוריות מהמזון אותו אכל.

גילוי האש איפשר את תהליך ​צליית הבשר, דבר אשר הקל על אכילת הבשר ואיפשר את שיפור התזונה כיוון שהעיכול של הבשר הפך להיות קל יותר.‏ בנוסף, כמות האנרגיה הנדרשת לעיכול בשר נעשתה קטנה יותר כיוון שקל יותר לעכל בשר מבושל מאשר בשר חי, כמו גם הרג טפילים וחיידקים שהביאו בעבר להרעלות מזון. בכך, שיפר האדם את יכולות ההישרדות שלו והרחיב את פעילויותיו בכל היבשות.

אולם כפי שמביאים לילד קטן משחק חדש והוא זונח אותו ושוכח ממנו אחרי שבועיים, כך גם האדם שכח את 'מתנת האל' שקיבל. עם ה-'מודרניזציה', בה לכל אחד יש מצית או קופסת גפרורים, ואת האוכל מכינים לרוב בתנור חשמלי, מיקורגל או במקרה הטוב: על כיריים חשמליים, שכח האדם את הידע הבסיסי של הדלקת מדורה בשטח, יצירת אש באמצעים אחרים, הקמת מדורות בסגנונות שונים בהתאם למטרותיו ובישול וצליית בשר בסגנון ימי קדם.

לשם כך יצרנו עבורך את סדנת הבישול הפרימיטיבי, או בשמה המלא: סדנת בישול שטח בסגנון ימי-קדם.

בסדנה תלמדו בשטח כיצד משתמשים נכון בסכין הישרדות ובגרזן, תלמדו לעבוד בצורה נכונה עם כלי-הישרדות שונים, לחטוב עצים להכנת מדורה, להקים מדורות מסוגים שונים לפי הצורך, להדליק אש בעזרת אבני-אש ולהכין בשר איכותי על האש באופן כזה שתרגישו שיצאתם הרגע ממסעדת גורמה!
* שדות חובה
/ / ( dd / mm / yyyy )
מעוניינים להירשם לסדנא? מלאו פרטיכם בטופס הבא ונציג מטעמנו יצור עימכם קשר: