טיולים מאורגנים
itai@exteriorate.com
טיולים מאורגנים
FacebookYoutubePinterest
72
 
טיולים מאורגנים
דף הבית >> מידע >> יום כיף בים המלח

יום כיף בים המלח - טיולי סנפלינג ואטרקציות בדרום

יום כיף בים המלח
אז מתחיל לו שבוע חדש אחרי סופ"ש של בטלה, אתם מגיעים לעבודה מלווים בתחושת פיספוס של עוד סוף שבוע שנגמר ללא שום דבר מלהיב במיוחד, ואתם מתחילים לשאול את החברים מה בא להם לעשות בסופ"ש הקרוב. שוב אותן הצעות: פאב, לשבת אצל חבר, ללכת אולי לסרט... ואז עולה הרעיון: בוא נעשה יום כיף בים המלח!

תמונות של טיולי סוף שנה של בית-הספר עולות במוחכם ואתם מתפתים לשלול את הרעיון על הסף, כשלפתע מישהו מהחבר'ה טוען שדווקא יום כיף בים המלח זה משהו מיוחד שאפשר לעשות בו הרבה דברים שלא הרבה אנשים מכירים ושלא הרבה אנשים היו בהם.

'מה כבר אפשר לעשות בים-המלח שלא עשינו עד היום?' אתם שואלים.

ליקטנו עבורכם כמה מסלולי סנפלינג שווים שאולי לא ידעתם בכלל שקיימים ושאתם יכולים לעשות אם החלטתם ללכת על יום כיף בים המלח:
יום כיף בים המלח
יום כיף בים המלח
יום כיף בים המלח
יום כיף בים המלח
יום כיף בים המלח
יום כיף בים המלח
יום כיף בים המלח
יום כיף בים המלח
יום כיף בים המלח
מחפשים יום כיף בים המלח ייחודי? התחילו בהרפתקאה, צרו עימנו קשר עכשיו:

יום כיף בים המלח - טיול 1: טיול סנפלינג בנחל קומראן

ראשית כל, ים-המלח ארוך מאוד ויש בו נקודות עניין רבות ושונות מאוד במהותן אחת מהשניה. הוא מחולק לאיזור הצפוני והאיזור הדרומי. באיזור הצפוני של ים-המלח התגלו בשנת 1946 מערות קומראן אשר בתוכן הוחבאו 929 מגילות אשר נכתבו לפני יותר מ-2000 שנה על-ידי כת 'האיסיים', המכונה גם 'כת מדבר יהודה'.

אנשי הכת גרו באיזור המערות בסביבות השנים 130-150 לפני הספירה בישוב קטן אשר מזוהה בפי החוקרים בשם 'קומראן'. בישוב זה הקימו מרחצאות רבות, בריכות טהרה, חדרי מגורים וחדר אוכל רחב. אנשי כת האיסיים הירבו בכתיבת מגילות ובעריכת טקסי היטהרות באמצעות מים. הם גרו בבתים הישוב שהקימו ובכ-30 מערות הפזורות באיזור. למרגלות הישוב נשפך נחל קומראן אשר הגיח מתוך ההרים המשקיפים עליו מלמעלה.

לא רבים יודעים כי מצוקים אלה הפכו לאתר סנפלינג מיוחד במינו אשר המטיילים בו נהנים משלווה יוצאת מן הכלל בזמן שעיניהם נשטפות בנופו המרהיב של צפון ים המלח!

בנחל קומראן קיימים 5 מפלים בהם ניתן לגלוש באמצעות סנפלינג. לרוב בוחרים גולשי הסנפלינג לבצע את שלושת המפלים העליונים:
  1. מפל בגובה של כ-30 מ'
  2. מפל נמוך בגובה של כ-9 מ'
  3. מפל בגובה של כ-40 מ'
בתחתית כל מפל ישנו גב-מים. ברוב חודשי השנה הגבים יבשים ממים. לאחר שטפונות וגשמים הגבים מלאים במים.

יום כיף בים המלח - טיול 2: טיול סנפלינג בנחל תמרים

כרבע שעה נסיעה דרומית לקומראן נשפך אל הים המלח נחל תמרים בסדרת מפלים יפיפיים, סמוך למטעי התמרים שעל חופי ים-המלח, ומכאן שמו.

מסלול טיול הסנפלינג של נחל תמרים כולל טיפוס ארוך של כ-45 דקות אל ראש מצוק ההעתקים ממנו נשקף נוף מרהיב אל עבר ים-המלח אשר מקנה תחושה של 'מבט-הציפור'. ממרומי מצוק ההעתקים יורד נחל תמרים ב-5 מפלים מרשימים וגבוהים מאלה שבנחל קומראן:
  1. מפל בגובה של כ-67 מ'
  2. מפל בגובה של כ-25 מ' המחולק ל-3 מדרגות
  3. מפל בגבוה של כ-45 מ' עם מדרגה ממנה השיפוע הוא שלילי עד תחתית המפל
  4. מפל בגובה של כ-55 מ' עם גב-מים שנאגרים בתוכו לאחר שטפונות
  5. מפל בגובה של כ-50 מ'
הטיול בנחל תמרים יפיפה ומאפשר חוויית גלישת מצוקים מספקת למי שרוצה להעביר יום סנפלינג מרתק באיזור מדבר יהודה.

יום כיף בים המלח - טיול 3: סנפלינג לילדים בנחל משאש

הביאו את ילדיכם לפעילות שהיא גם מרתקת וגם מאתגרת: סנפלינג מיוחד לילדים במצוק קליל ויפהפה באיזור קסום ומיוחד במדבר יהודה: נחל משאש עליון!

ממחסום מצוקי דרגות נעלה לכיוון כפר הנופש, ומשם נמשיך בשביל עפר המיועד לרכבים עד למצוק היפיפה של נחל משאש עליון. גובה המצוק כ-15 מ' ובשל כך מתאים לפעילות מקסימה עם הילדים ומבוגרים שרוצים להתנסות לראשונה בסנפלינג.

נתחיל את הבוקר בתצפית נהדרת על ים-המלח ובפעילות מגבשת לילדים. משם נמשיך לפעילות הסנפלינג בנחל משאש בה ילוו את הילדים מדריכי גלישה מקצועיים המתמחים בסנפלינג לילדים.

יום כיף בים המלח - טיול 4: טיול סנפלינג בנחל רחף

בואו לטיול אתגרי הכולל טיפוס בסולמות, גלישה ממצוקים וחציית גבים עם מים עמוקים, וכל זאת תוך כדי תצפית מזרחה אל עבר ים-המלח, הרי מואב ובריכות האידוי של מפעלי ים המלח. המסלול עצמו יפיפה ומיוחד בגלל ריבוי הגבים והמפלים.

​נחל רחף הינו אחד הנחלים היפים באיזור מדבר יהודה. אורך הנחל כ-20 ק"מ. הנחל מתחיל בבקעת קנאים בין מצדה לערד ומשם יורד אל עבר ים-המלח. בערבית נקרא הנחל 'וואדי חפחף' שמשמעו 'נחל רשרוש הכנפיים' בשל הציפורים הרבות המקננות בו. נחל רחף חתר לאורך מסלולו כמה קטעי קניונינג מרשימים.

הקטע המרשים מכולם הוא דווקא החלק התחתון של הנחל, בו חצב הנחל במצוק ההעתקים ויצר נקיק גבוה אשר עומקו כ-200 מ' ובו סדרת מפלים עם גבי-מים למרגלות כל אחד מהם. מי-הגשמים מציפים את הגבים בחורף והמעבר בתוך הנקיק מחייב ממש שחייה בתוך הערוצים והגבים. זהו אחד המקומות היפים בארץ אותו לא ניתן לראות ללא ידע בטיפוס וגלישת מצוקים.

יום כיף בים המלח - טיול 5: טיול סנפלינג אל מערת הקולונל

טיול מרתק נוסף באיזור הדרומי של ים-המלח הוא גלישת סנפלינג אל תוך מערת מלח קסומה בשם 'הקולונל'!

ה​מערה נקראת על שמו של מייג'ור טולוק אשר ב-1930 קיבל ביחד עם משה נובומייסקי את הרשיון להפקת מלח מים-המלח. בראשית ימיו של המפעל היו עובדי המפעל נחים בתוך המערה ובמערות נוספות באיזור כיוון שסמוך לפתח המערות קיימת סירקולציה טבעית וקרירה אשר משכחת את החום הלוהט של המדבר.

לאחר טיפוס אל ראש הר סדום נגיע אל מערת הקולונל, נרד באמצעות סנפלינג כ-80 מ' אל מסע מרתק בבטן האדמה ונחזה בתופעת טבע ייחודית בישראל: נטיפי מלח וצורות סלע ייחודיות אשר נוצרו בתוך המערה בשל היווצרה בתוך הר שכולו עשוי מלח!

טיול לילי אל מערת המלח מאפשרת יציאה מהמערה הישר אל השמים שטופי הכוכבים אשר לא ניתן לראות כמותם בעיר הסואנת המלאה באורות מלאכותיים.
יום כיף בים המלח
צידו הישראלי של מצוק ההעתקים מכיל מסלולי סנפלינג רבים בנחלים שונים מצפון ועד דרום של ים-המלח. אל תהססו לפנות אלינו להתייעצות לגבי מסלולי טיול שונים ומגוונים שיש ברשותנו להציע לכם. אם זה טיול משפחתי, זוגי או גיבוש לצוות העובדים שלכם - הצוות המקצועי שלנו ישמח ליעץ לכם כדי להתאים עבורכם את הטיול המוצלח ביותר.