טיולים מאורגנים
itai@exteriorate.com
טיולים מאורגנים
FacebookYoutubePinterest
72
 
טיולים מאורגנים
דף הבית >> טיולים >> טיולי מערות
ישראל ממוקמת מבחינה גיאוגרפית בדיוק מעל השבר הסורי-אפריקאי. שבר זה בשכבת הקרסט של כדור-הארץ נמשך מלבנון ועד למוזמביק בדרום-אפריקה, דרך של כ-13,500 קילומטרים. ים-המלח, לדוגמא, שמהווה גם הוא חלק מהשבר, נופל 1,312 רגל אל תוך הקרסט, ובכך מהווה ים-המלח את המקום הנמוך ביותר על פני כדור-הארץ בגובה של 1,310 רגל מתחת לפני-הים. בגלל השבר הסורי-אפריקאי, ישראל מקושטת במערות קרסטיות, החל ממערות נטיפים ומערות עטלפים נהדרות בצפון, ועד למערות מלח קסומות בדרום.

טיולי המערות הפרטיים שלנו מתאימים לסוגים רבים של מטיילים: קבוצות, צוותים עסקיים ומשפחות:
  • מטיילים יחידים שרוצים ליהנות מטיול של יום אחד במהלך חופשה
  • חברי מועדוני מערות מכל העולם
  • זוגות שרוצים לצאת להרפתקאה
  • טיולי בר/בת מצווה ייחודיים
המדריכים המקצועיים שלנו יקחו אתכם אל מקומות מיוחדים במערות קרסטיות ומערות מלח מדהימות. תופעות טבע ייחודיות ונהדרות אלה נוצרו במשך מיליוני שנים מתחת לארץ ישראל. מערות רבות שימשו את בני-האדם בתקופה התנ"כית (חלק גדול מהמערות אף מצויינות בספרי התנ"ך) וחלק מהן התגלו רק לפני מספר שנים.

אל חלק מהמערות קל להיכנס, אפילו באמצעות הליכה פשוטה לתוכן. חלק מהן מצריכות זחילה על הברכיים, ואל מערות מסוימות ניתן להיכנס רק באמצעות גלישה באמצעות סנפלינג. מערות שמצריכות גלישת סנפלינג הן חוויה מדהימה בפני עצמה מהעוצמתיות שאי-פעם תהיה לכם בחיים! דמיינו לעצמכם גלישה של 70 מ' אל תוך חלל מערה עצום מלא בנטיפים וזקיפים וקירות מלח. המדריכים המקצועיים שלנו ילמדו אתכם איך להשתמש בחבל ובציוד בטכניקת החבל הבודד (Single Rope Technique) כדי שתוכלו לגלוש באופן מקצועי אל תוך המערה. כשתהיו בפנים, נוביל אתכם דרך מבוכים תת-קרקעיים בעוד שנספר לכם את הסיפורים אודות המערה, הגיאולוגיה שלה והנתונים ההיסטוריים הקשורים בה. אם תתעייפו, נעצור להפסקת קפה/תה כדי לצבור כוחות על מנת שנוכל להמשיך בסיור ולהגיע אל היציאה מהמערה ובחזרה אל הטבע שמעל פני-האדמה.

מלאו את פרטיכם בטופס הבא ונציגנו יצרו עימכם קשר לתכנון טיול המערות שלכם:
* שדות חובה
/ / ( dd / mm / yyyy )

טיולי מערות